AFRICA: CAF CONFEDERATION CUP - QUALIFICATION
13:00 Gor Mahia Al-Ahly Merowe
14:00 Motema Pembe AS Kigali
14:30 Enyimba Diambars
15:00 Primeiro de Agosto Red Arrows
15:30 Orlando Pirates Diables Noirs
18:00 Berkane Ben Guerdane
18:00 Kabylie FAR Rabat
ALBANIA: SUPERLIGA
11:45 Kukesi Vllaznia
14:45 Skenderbeu Dinamo Tirana
ANGOLA: GIRABOLA
14:00 Cuando Cubango Caala
14:30 Sporting de Benguela Kabuscorp
ARGENTINA: PRIMERA B - CLAUSURA
18:00 Defensores Unidos Dep. Merlo
18:00 Villa San Carlos San Miguel
ARGENTINA: PRIMERA C - CLAUSURA
18:00 Claypole Central Cordoba
18:00 Midland Club Lujan
18:00 Ituzaingo Leandro N. Alem
18:00 Dock Sud Berazategui
ARGENTINA: PRIMERA D - CLAUSURA
18:00 Liniers Puerto Nuevo
ARMENIA: PREMIER LEAGUE
16:00 Ararat-Armenia Alashkert
AUSTRALIA: FFA CUP
05:30 Queensland Lions Brisbane Roar
AUSTRIA: 2. LIGA
08:30 Kapfenberg St. Polten
AUSTRIA: BUNDESLIGA
12:30 Hartberg Rapid Vienna
12:30 LASK Altach
15:00 Salzburg Sturm Graz
AUSTRIA: REGIONALLIGA WEST - SALZBURG
14:00 Bischofshofen SAK 1914
14:00 Wals-Grunau Kuchl
AUSTRIA: REGIONALLIGA WEST - VORARLBERG
14:00 RW Rankweil A. Lustenau (Am)
AZERBAIJAN: PREMIER LEAGUE
12:00 Keshla Gabala
BELARUS: PERSHAYA LIGA
10:00 Belshina Arsenal Dzyarzhynsk
12:00 Naftan Krumkachy
14:00 Dnepr Mogilev FC Slonim
BELARUS: VYSSHAYA LIGA
10:30 FC Minsk Slavia Mozyr
12:30 Zhodino Rukh Brest
BELGIUM: 1B PRO LEAGUE
14:00 Westerlo Virton
18:00 Waasland-Beveren Lommel SK
BELGIUM: JUPILER PRO LEAGUE
11:30 Antwerp Club Brugge KV
14:00 Anderlecht Beerschot VA
16:30 Genk Gent
19:00 Leuven St. Truiden
BELGIUM: NATIONAL DIVISION 1
13:00 RFC Liege Heist
13:00 Saint Eloois Tienen
BELGIUM: SECOND AMATEUR DIVISION GROUP ACFF
13:00 Acren Meux
13:00 Ganshoren Hamoir
13:00 Rebecquoise Warnant
13:00 Waremme Stockay-Warfusee
BELGIUM: SECOND AMATEUR DIVISION GROUP VFV A
13:00 Gullegem Merelbeke
13:00 Olsa Brakel Wetteren
13:00 Petegem Lokeren-Temse
13:00 Westhoek KRC Harelbeke
BELGIUM: SECOND AMATEUR DIVISION GROUP VFV B
13:00 Aalst Hoogstraten
13:00 Belisia Bilzen Lyra-Lierse Berlaar
13:00 Diegem Hades
13:00 Wijgmaal Cappellen
BOLIVIA: DIVISION PROFESIONAL
19:00 Independiente Petroleros Tomayapo
21:15 Palmaflor Always Ready
23:30 Santa Cruz Bolivar
BOLIVIA: NACIONAL B - THIRD STAGE
20:00 Vaca Diez Em Huanuni
BOSNIA AND HERZEGOVINA: PREMIER LEAGUE
11:00 Posusje Zeljeznicar
11:00 Radnik Bijeljina Siroki Brijeg
17:30 Tuzla City Borac Banja Luka
BOSNIA AND HERZEGOVINA: PRVA LIGA - FBIH
12:30 TOSK Tesanj Kakanj
BOSNIA AND HERZEGOVINA: PRVA LIGA - RS
12:30 Novi Grad Zvijezda 09
BRAZIL: BRASILEIRO U20 - PLAY OFFS
13:30 Palmeiras U20 Internacional U20
BRAZIL: CAMPEONATO GAUCHO 2 - PLAY OFFS
18:00 Avenida Veranopolis
18:00 Brasil Farroupilha Guarany de Bage
22:00 SC Sao Paulo Frederiquense
BRAZIL: COPA PAULISTA - PLAY OFFS
14:00 EC Sao Bernardo Sao Bernardo
18:00 Noroeste Botafogo SP
BRAZIL: SERIE B
19:00 Remo Ponte Preta
19:00 Nautico Vasco
23:30 Brusque Vila Nova FC
BRAZIL: SERIE C - SECOND STAGE
19:00 Novorizontino Tombense
21:00 Ypiranga FC Manaus
BRAZIL: SERIE D - PLAY OFFS
19:00 Aparecidense ABC
BULGARIA: PARVA LIGA
16:00 Beroe CSKA Sofia
BULGARIA: VTORA LIGA
13:30 Etar Septemvri Sofia
BURKINA FASO: PREMIER LEAGUE
15:30 Bobo-Dioulasso Vitesse
15:30 Kadiogo USFA
17:45 Sonabel Ouagadougou Etoile Filante
BURUNDI: PRIMUS LEAGUE
13:00 Aigle Noir Kayanza
13:00 Musongati Rukinzo
CANADA: CANADIAN PREMIER LEAGUE
18:00 Atl. Ottawa York Utd
CANADA: CSL - PLAY OFFS
22:30 Vorkuta Scarborough B.
CHILE: PRIMERA DIVISION
19:30 Colo Colo U. Catolica
23:00 Huachipato A. Italiano
15:00 Melipilla U. De Chile
COLOMBIA: PRIMERA A - CLAUSURA
FT Millonarios4 1Junior
21:00 Aguilas Dep. Cali
23:05 America De Cali Atl. Nacional
COLOMBIA: PRIMERA B - CLAUSURA
19:00 Leones Bogota
20:00 Llaneros Barranquilla
20:30 U. Magdalena Valledupar
20:00 Real Santander Fortaleza
COSTA RICA: LIGA DE ASCENSO - APERTURA
17:00 Puntarenas FC Marineros
COSTA RICA: PRIMERA DIVISION - APERTURA
20:00 Santos DG ADR Jicaral
FT Alajuelense4 1Guanacasteca
22:00 Saprissa Cartagines
CROATIA: 1. HNL
13:00 D. Zagreb Istra 1961
15:30 Lok. Zagreb Rijeka
CROATIA: 2. HNL
13:00 Orijent Kustosija
13:00 Osijek 2 Varazdin
CURAçAO: PROME DIVISHON
00:00 UNDEBA Jong Holland
00:00 Victory Boys SUBT
22:00 Sithoc CSD Barber
22:00 Vesta Centro Dominguito
CYPRUS: DIVISION 2
12:30 Olympias Lympion Sotiras
12:30 Omonia Aradippou Omonia 29th May
CYPRUS: FIRST DIVISION
16:00 Aris APOEL
CZECH REPUBLIC: CFL - GROUP A
08:30 Karlovy Vary Benesov
12:30 Hostoun Pribram B
CZECH REPUBLIC: CFL - GROUP B
08:30 Liberec B Hradec Kralove B
09:00 Bohemians 1905 B Prepere
12:30 Brozany Dukla Prague B
CZECH REPUBLIC: DIVISION 2
13:30 Mas Taborsko Prostejov
CZECH REPUBLIC: DIVISION A
12:30 Jindrichuv Hradec Myto
CZECH REPUBLIC: DIVISION B
08:15 Meteor Prague Banik Most - Sous
CZECH REPUBLIC: DIVISION C
12:30 Poricany Velke Hamry
CZECH REPUBLIC: DIVISION D
08:15 Zbrojovka Brno B Havlickuv Brod
12:30 Humpolec Breclav
12:30 Stara Rise Zdar na Sazavou
12:30 Tasovice Zdirec n. D.
CZECH REPUBLIC: DIVISION E
08:15 Slavicin Strani
12:30 Vsechovice Sumperk
CZECH REPUBLIC: DIVISION F
08:15 Havirov Bohumin
08:15 Karvina B Opava B
12:30 Bruntal Rymarov
CZECH REPUBLIC: MSFL
08:15 Unicov Hlucin
08:15 Znojmo Slovacko B
08:30 Zlin B Kromeriz
DENMARK: 1ST DIVISION
12:00 Vendsyssel Helsingor
13:00 Nykobing F. Amager
DENMARK: 2ND DIVISION
13:00 Thisted FC Kolding IF
DENMARK: SUPERLIGA
12:00 Silkeborg Odense
12:00 Brondby FC Copenhagen
14:00 Randers FC Aarhus
16:00 Midtjylland Sonderjyske
DOMINICAN REPUBLIC: LDF - PLAY OFFS
22:00 Cibao Vega Real
DR CONGO: LIGUE 1
13:30 Blessing Simba
14:30 St Eloi Lupopo Groupe Bazano
ECUADOR: LIGA PRO - SECOND STAGE
FT LDU Quito0 2Ind. del Valle
18:30 Olmedo Delfin
21:00 Manta Guayaquil City
23:30 Emelec Barcelona SC
EGYPT: DIVISION 2 - GROUP A
12:30 El Badari Tamya
EL SALVADOR: PRIMERA DIVISION - APERTURA
FT Metapan1 1Jocoro
21:00 11 Deportivo Platense Municipal
21:00 Atletico Marte Aguila
21:00 Luis Angel Firpo Alianza FC
21:15 FAS Municipal Limeno
FT Chalatenango0 2Santa Tecla
ENGLAND: CHAMPIONSHIP
11:30 Barnsley Sheffield Utd
14:00 Nottingham Fulham
ENGLAND: PREMIER LEAGUE
13:00 Brentford Leicester
13:00 West Ham Tottenham
15:30 Manchester Utd Liverpool
ESTONIA: ESTONIAN CUP
16:00 Tammeka Tartu Kalev
ESTONIA: MEISTRILIIGA
12:00 Flora Kuressaare
ETHIOPIA: PREMIER LEAGUE
15:00 Sidama Bunna Dire Dawa
EUROPE: PREMIER LEAGUE (CRIMEA)
11:00 Kyzyltash Gvardeyets
11:00 Ocean Kerch TSK Simferopol
FINLAND: KAKKONEN GROUP B
11:00 HJS PIF Pargas
11:00 KaaPo Ilves-Kissat
11:00 TPV VJS
11:00 Honka Akatemia Ilves 2
11:00 Jazz Pori GrIFK
11:00 SalPa EPS
FINLAND: KAKKONEN GROUP C
11:00 JJK Jyvaskyla JBK
11:00 OTP Vaajakoski
11:00 SJK Akatemia Rovaniemi 2
11:00 VIFK Hercules
11:00 GBK Kokkola OLS Oulu
FINLAND: VEIKKAUSLIIGA - CHAMPIONSHIP GROUP
15:30 HJK Inter Turku
FRANCE: LIGUE 1
11:00 Nice Lyon
13:00 Lens Metz
13:00 Lorient Bordeaux
13:00 Reims Troyes
13:00 Rennes Strasbourg
15:00 Monaco Montpellier
18:45 Marseille Paris SG
GEORGIA: CRYSTALBET EROVNULI LIGA
10:30 Samtredia Dinamo Batumi
10:30 Shukura Loco. Tbilisi
12:30 Dila Gori Samgurali
14:30 Telavi Torpedo Kutaisi
16:30 Saburtalo Tbilisi Dinamo Tbilisi
GEORGIA: CRYSTALBET EROVNULI LIGA 2
10:30 Bolnisi WIT Georgia
10:30 Merani Tbilisi Gagra
10:30 Rustavi Chikhura
10:30 Shevardeni Tbilisi FC Gareji Sagarejo
10:30 Zugdidi Merani Martvili
GERMANY: 2. BUNDESLIGA
11:30 Regensburg Hannover
11:30 St. Pauli Hansa Rostock
11:30 Sandhausen Werder Bremen
GERMANY: 3. LIGA
11:00 Dortmund II Viktoria Koln
12:00 TSV Havelse Braunschweig
GERMANY: JUNIOREN BUNDESLIGA NORTH
09:00 Viktoria Berlin U19 VfL Osnabruck U19
GERMANY: JUNIOREN BUNDESLIGA WEST
09:00 Bochum U19 Fortuna Koln U19
09:00 Dortmund U19 Schalke U19
09:00 RW Essen U19 Oberhausen U19
09:00 Wuppertaler U19 Koln U19
GERMANY: OBERLIGA BADEN-WURTTEMBERG
13:00 Lorrach-Brombach Nottingen
GERMANY: OBERLIGA BAYERN NORD
13:00 Ammerthal Abtswind
GERMANY: OBERLIGA BAYERN SUD
13:00 Schwabmunchen Dachau
GERMANY: OBERLIGA BREMEN
11:00 Schwachhausen Komet Arsten
12:00 Leher Geestemunde
13:00 Union 60 Bremen Hastedt
GERMANY: OBERLIGA HAMBURG
08:45 HEBC Hamburg SC Victoria Hamburg
08:45 Paloma Barmbek-Uhlenhorst
13:00 Sasel Bramfelder SV
GERMANY: OBERLIGA HESSEN
13:00 Bad Vilbel Viktoria Griesheim
13:00 Friedberg TUS Dietkirchen
GERMANY: OBERLIGA NOFV-NORD
11:00 Stern Rostocker FC
12:00 Seelow Brandenburger
12:00 Staaken Schwerin
GERMANY: OBERLIGA RHEINLAND-PFALZ/SAAR
13:00 Rochling Jagersburg
14:30 Elversberg II Diefflen
GERMANY: REGIONALLIGA NORDOST
11:00 Chemie Leipzig Furstenwalde
11:00 BFC Dynamo Auerbach
11:00 Tasmania Berlin Energie Cottbus
11:30 Meuselwitz Eilenburg
GIBRALTAR: NATIONAL LEAGUE
14:00 Glacis United Mons Calpe
GREECE: GAMMA ETHNIKI - GROUP 6
11:00 Aias Pyliou
12:00 Aittitos Spata Kyanos A. V.
12:00 Panelefsiniakos Ethnikos Piraeus
12:00 Thyella D. Proodeftiki
GREECE: GAMMA ETHNIKI - GROUP 7
12:00 Aris Soudas Poros
12:00 Giouchtas Panionios
12:00 Rouf FC AE Neapolis
GREECE: SUPER LEAGUE
13:00 Aris Panetolikos
13:00 Volos AEK Athens FC
15:15 OFI Crete Lamia
17:30 Olympiacos Piraeus PAOK
GUATEMALA: LIGA NACIONAL - APERTURA
FT Xelaju0 0Santa Lucia
17:00 Comunicaciones Malacateco
17:30 Nueva Concepcion Antigua
HONDURAS: LIGA NACIONAL - APERTURA
FT Victoria1 2Vida
22:00 UPNFM Real Espana
FT Honduras Progreso0 2Olimpia
21:06 Marathon Platense
22:00 Motagua Real Sociedad
HONG KONG: PREMIER LEAGUE
07:30 Southern District Hong Kong FC
10:00 Resources Capital Hong Kong Rangers
HUNGARY: OTP BANK LIGA
13:45 Honved Mezokovesd-Zsory
11:30 Debrecen Puskas Academy
16:00 Ferencvaros MTK Budapest
IRAN: PERSIAN GULF PRO LEAGUE
12:30 Mes Rafsanjan Shahr Khodrou
12:30 Naft M.I.S Sepahan
IRELAND: PREMIER DIVISION
13:00 Drogheda Derry City
ISRAEL: LIGA ALEF NORTH
14:30 Hapoel Kaukab Hapoel Iksal Imad
ISRAEL: LIGAT HA'AL
17:15 Beitar Jerusalem Hapoel Haifa
ITALY: PRIMAVERA 1
08:45 Napoli U19 Atalanta U19
09:00 AS Roma U19 Empoli U19
10:45 Juventus U19 Bologna U19
ITALY: SERIE A
10:30 Atalanta Udinese
13:00 Fiorentina Cagliari
13:00 Verona Lazio
16:00 AS Roma Napoli
18:45 Inter Juventus
ITALY: SERIE B
12:00 Pisa Pordenone
14:15 Reggina Parma
18:30 Spal Como
ITALY: SERIE C - GROUP B
15:30 Pistoiese Montevarchi
12:30 Olbia Modena
15:30 Carrarese Entella
ITALY: SERIE D - GROUP A
13:00 Bra Chieri
13:00 Caronnese Saluzzo
13:00 Casale PDHA
13:00 Citta di Varese Asti
13:00 HSL Derthona Imperia
13:00 Ligorna Borgosesia
13:00 Sestri Levante Novara
13:00 Ticino Gozzano
13:00 Vado Fossano
JAPAN: J2 LEAGUE
06:00 Sagamihara Kanazawa
06:00 Yamaga Ryukyu
05:00 Kyoto Renofa Yamaguchi
05:00 Machida Tochigi
05:00 Mito Okayama
05:00 Verdy Chiba
JAPAN: J3 LEAGUE
04:00 Imabari Toyama
04:00 YSCC Vanraure
05:00 Gifu Nagano
05:00 Kumamoto Kamatamare
04:00 Fukushima Utd Tegevajaro Miyazaki
KOSOVO: SUPERLIGA
11:00 Drenica Dukagjini
11:30 FC Ballkani Prishtina
KYRGYZSTAN: PREMIER LIGA
09:00 Dordoi Bishkek Neftchi Kochkor-Ata
LATVIA: LATVIAN CUP
11:00 RFS FK Liepaja
LITHUANIA: A LYGA
14:00 Dainava Alytus Dziugas Telsiai
LUXEMBOURG: NATIONAL DIVISION
14:00 Dudelange Victoria Rosport
14:00 Jeunesse Esch Differdange
14:00 Rodange Hesperange
MALTA: CHALLENGE LEAGUE
09:00 Melita FC Lija Athletic
13:00 St. Andrews Swieqi
MALTA: PREMIER LEAGUE
13:00 Santa Lucia Sliema
15:00 Hibernians Valletta
17:00 Sirens Birkirkara
MAURITANIA: LIGUE 1
14:30 Tevragh-Zeina Garde Nationale
16:30 Police Nouakchott King's
MEXICO: LIGA DE EXPANSION MX - APERTURA
22:00 Atl. Morelia Tepatitlan de Morelos
MEXICO: LIGA PREMIER SERIE B
21:00 Huracanes Izcalli Uruapan
MONTENEGRO: DRUGA LIGA
12:30 Mladost DG Titograd
MOROCCO: BOTOLA PRO
15:00 Olympique de Safi Chabab Mohammedia
NETHERLANDS: DERDE DIVISIE
12:00 USV Hercules GVV Unitas
12:30 HSC '21 Blauw Geel
NETHERLANDS: EREDIVISIE
10:15 Twente Nijmegen
12:30 Vitesse G.A. Eagles
14:45 Ajax PSV
12:30 Cambuur Feyenoord
18:00 Groningen AZ Alkmaar
NICARAGUA: LIGA PRIMERA - APERTURA
FT Jalapa2 1Esteli
NICARAGUA: LIGA PRIMERA U20 - APERTURA
22:00 Diriangen U20 Managua FC U20
22:00 Real Madriz U20 Ocotal U20
22:00 UNAN-Managua U20 Ferretti U20
NORTH MACEDONIA: 1. MFL
12:00 Borec Akademija Pandev
12:00 FK Skopje Tikves
12:00 Makedonija GP Struga
12:00 Pelister Bregalnica Stip
12:00 Shkendija Rabotnicki
NORWAY: DIVISION 2 - GROUP 1
12:00 Alta Asker
13:30 Brattvag Eidsvold
NORWAY: DIVISION 2 - GROUP 2
13:00 Levanger Sotra
11:00 V. Haugesund Nardo
12:00 Skeid Notodden
NORWAY: OBOS-LIGAEN
13:00 Asane KFUM Oslo
13:00 Aalesund Sandnes
13:00 Bryne Raufoss
13:00 Grorud Fredrikstad
13:00 Ham-Kam Ranheim
13:00 Stjordals Blink Ull/Kisa
13:00 Strommen Sogndal
PANAMA: LPF - CLAUSURA
FT Herrera2 1Independiente
PARAGUAY: PRIMERA DIVISION - CLAUSURA
21:00 Olimpia Asuncion Guarani
23:15 Libertad Asuncion Nacional Asuncion
POLAND: CENTRAL YOUTH LEAGUE
10:00 Pogon Szczecin U18 Gwarek Zabrze U18
POLAND: DIVISION 2
12:00 Stezyca Hutnik Krakow
POLAND: EKSTRAKLASA
15:30 Warta Poznan Stal Mielec
13:00 Zaglebie Cracovia
18:00 Piast Gliwice Legia
POLAND: III LIGA - GROUP III
13:00 Gornik Z. 2 Zaglebie 2
POLAND: III LIGA - GROUP IV
11:00 Sokol Sieniawa Podhale Nowy Targ
13:00 Tomasovia T. L. Biala Podlaska
PORTUGAL: LIGA PORTUGAL
14:30 Ferreira Arouca
17:00 Vizela Benfica
19:30 Portimonense Estoril
PORTUGAL: LIGA PORTUGAL 2
10:00 Feirense Estrela
13:00 Nacional Mafra
18:30 Trofense Covilha
PORTUGAL: LIGA REVELACAO U23
12:00 Sporting U23 Benfica U23
QATAR: DIVISION 2
15:45 Al Mesaimeer Lusail
15:45 Al Muaidar Al Markhiya
ROMANIA: LIGA 2
09:30 U. Cluj Unirea Dej
RUSSIA: FNL 2 - GROUP 1
11:00 FK Anzi Makhackala Kholding
12:00 Spartak Nalchik Dynamo Makhachkala
RUSSIA: PREMIER LEAGUE
11:00 Ufa Rubin Kazan
13:30 Akhmat Grozny Ural
16:00 Zenit Spartak Moscow
SAN MARINO: CAMPIONATO SAMMARINESE
13:00 Cosmos Murata
13:00 Folgore Faetano
13:00 Libertas Tre Penne
SAUDI ARABIA: DIVISION 1
15:15 Al Jabalain Al-Shoalah
SAUDI ARABIA: SAUDI PROFESSIONAL LEAGUE
15:00 Al-Nassr Al-Ettifaq
SCOTLAND: LEAGUE ONE
14:00 Queen's Park Alloa
SCOTLAND: PREMIERSHIP
11:00 St. Mirren Rangers
SERBIA: PRVA LIGA
12:00 Backa Zlatibor Cajetina
15:00 Macva IMT Novi Beograd
SLOVAKIA: 2. LIGA
08:30 Petrzalka Komarno
09:00 Rohoznik Namestovo
SLOVAKIA: FORTUNA LIGA
13:00 Slovan Bratislava L. Mikulas
15:00 Dun. Streda Michalovce
SLOVENIA: 2. SNL
13:00 Beltinci Jadran Dekani
18:00 NK Krka Dob
13:00 Fuzinar Rudar
SLOVENIA: PRVA LIGA
13:00 Tabor Sezana Maribor
15:00 Radomlje Mura
SOUTH AFRICA: GLADAFRICA CHAMPIONSHIP
13:30 Black Leopards Free State Stars
13:30 Cape Town Spurs Platinum City
SOUTH AFRICA: PREMIER LEAGUE
15:30 Supersport Utd Kaizer Chiefs
13:30 Chippa Utd. Swallows
SOUTH KOREA: K LEAGUE 1
06:00 Daegu Suwon Bluewings
06:00 Gangwon Seoul
06:00 Jeju Utd Jeonbuk
06:00 Pohang Incheon
06:00 Seongnam Ulsan Hyundai
06:00 Suwon City Gwangju FC
SPAIN: LALIGA2
16:15 Burgos CF Huesca
SPAIN: PRIMERA RFEF - GROUP 2
10:00 Baleares Sabadell
10:00 Gimnastic Linares
10:00 Sanluqueno Real Madrid B
16:30 Cornella Albacete
SPAIN: SEGUNDA RFEF - GROUP 2
14:45 Cayon Racing Santander B
15:00 Arenas Club Mutilvera
15:00 Racing Rioja Gernika
16:00 Real Sociedad C Tropezon
SPAIN: SEGUNDA RFEF - GROUP 3
10:00 Andratx Pena Deportiva
10:00 CE Europa Ejea
10:00 Ibiza Islas Pitiusas Terrassa
10:00 Numancia Formentera
10:00 Prat Brea
10:00 Tarazona Cerdanyola
10:00 Teruel Espanyol B
SPAIN: SEGUNDA RFEF - GROUP 4
10:00 Cacereno Mensajero
10:00 Ceuta Cadiz CF B
10:00 Merida AD Tamaraceite
10:00 Villanovense San Fernando
11:00 Las Palmas B Don Benito
11:00 Panaderia CD Coria
SPAIN: TERCERA RFEF - GROUP 1
10:00 Viveiro Somozas
15:00 Dep. Fabril Sofan
15:00 Racing Club Villalbes Arnoia
SPAIN: TERCERA RFEF - GROUP 11
10:30 Serverense San Rafael
10:45 Mallorca B Sant Jordi
11:30 Portmany Murense
SPAIN: TERCERA RFEF - GROUP 12
11:00 CD Buzanada Union Viera
11:00 La Cuadra Tenerife B
11:00 Lanzarote Yaiza
11:00 Vera Arucas
11:30 SD Tenisca Herbania
12:00 Gran Tarajal CD Marino
SPAIN: TERCERA RFEF - GROUP 14
10:00 Azuaga Aceuchal
10:00 CD Calamonte UP Plasencia
10:00 Diocesano Don Alvaro
10:00 Miajadas CD Badajoz B
10:00 Olivenza Extremadura UD B
16:15 Llerenense Arroyo
SPAIN: TERCERA RFEF - GROUP 15
14:30 Azkoyen Txantrea
14:30 Murchante Huarte
16:00 CD Corellano Subiza
SPAIN: TERCERA RFEF - GROUP 16
09:30 Calahorra B Haro Deportivo
09:30 Casalarreina Cenicero
10:00 CDFC Calzada Varea
15:00 Anguiano Arnedo
16:30 Vianes Alfaro
SPAIN: TERCERA RFEF - GROUP 17
09:45 Barbastro Carinena
10:00 Calamocha Atletico Monzon
10:00 Cuarte Zaragoza B
10:15 Binefar Caspe
14:00 Robres Biescas
15:00 Belchite 97 Giner Torrero
SPAIN: TERCERA RFEF - GROUP 18
10:00 Albacete B Quintanar
10:00 Conquense Azuqueca
16:30 Hogar Alcarreno Villarrobledo
17:00 Ciudad Real Miguelturreno
SPAIN: TERCERA RFEF - GROUP 3
09:45 Siete Villas UC Cartes
16:30 Torrelavega Selaya
SPAIN: TERCERA RFEF - GROUP 4
09:15 Basconia Amurrio Club
09:30 Portugalete Lagun Onak
09:30 Urduliz San Ignacio
10:00 Alaves B Santuxu
15:00 Beti Gazte CD Vitoria
15:00 Leioa Tolosa FC
SPAIN: TERCERA RFEF - GROUP 5
09:45 Grama Olot
10:00 Girona B UE Figueres
10:00 San Cristobal CP Castelldefels
10:30 Granollers Sant Andreu
10:30 Guineueta UE Sants
SPAIN: TERCERA RFEF - GROUP 6
09:45 Villajoyosa Valencia B
10:00 Roda Olimpic Xativa
10:00 Silla CF Orihuela
15:00 Torrent Acero
16:00 Villarreal C Hercules B
17:00 Callosa Jove
SPAIN: TERCERA RFEF - GROUP 8
10:00 Ribert Salamanca B
11:00 Arandina Bembibre
15:00 Leonesa B Colegios Diocesanos
16:00 Almazan Palencia CF
16:00 Real Avila La Virgen
SWEDEN: ALLSVENSKAN
13:00 Hammarby Ostersunds
13:00 Mjallby Goteborg
15:30 Varbergs Malmo FF
13:00 Elfsborg Sirius
15:30 AIK Norrkoping
SWEDEN: DIVISION 1 - NORRA
11:00 Pitea Karlstad
13:00 Haninge Umea FC
14:00 Dalkurd Assyriska FF
14:00 Sylvia IFK Lulea
SWEDEN: DIVISION 1 - SöDRA
12:00 Skovde AIK IFK Malmo
13:00 Linkoping City Trollhattan
SWEDEN: DIVISION 2 - NORRA GöTALAND
12:00 Forward Stenungsunds
12:00 Oddevold Grebbestads
12:00 Yxhults IK Karlstad II
SWEDEN: DIVISION 2 - NORRA SVEALAND
13:00 Stockholm Internazionale IFK Stocksund
SWEDEN: DIVISION 2 - SöDRA GöTALAND
13:00 Prespa Birlik Rosengard
SWEDEN: DIVISION 2 - SöDRA SVEALAND
12:00 Huddinge Karlslunds
12:00 Eskilstuna City United Nordic
12:00 Varmbols Nykopings
SWEDEN: DIVISION 2 - VäSTRA GöTALAND
11:30 Ullareds IK Eskilsminne
14:00 Savedalens Tord
SWEDEN: SUPERETTAN
11:00 Akropolis Landskrona
13:00 Brage Sundsvall
SWITZERLAND: 1.LIGA CLASSIC GROUP 2
12:30 Munsingen Langenthal
13:00 Delemont Buochs
13:30 Kosova Wohlen
14:00 Grasshopper II Solothurn
SWITZERLAND: 1.LIGA CLASSIC GROUP 3
12:30 Winterthur II Uzwil
SWITZERLAND: SUPER LEAGUE
14:30 Basel Lugano
12:15 Luzern St. Gallen
14:30 Servette Sion
TANZANIA: LIGI KUU BARA
13:00 Ruvu Shooting Polisi Tanzania
17:00 Dodoma Jiji Tanzania Prisons
THAILAND: THAI LEAGUE 2
11:00 Ayutthaya Utd Raj Pracha
11:30 Chiangmai FC Chainat
12:00 Lamphun Warrior Phrae
12:00 Udon Thani Rayong FC
TUNISIA: LIGUE PROFESSIONNELLE 1
13:30 Olympique Beja Slimane
13:30 Rejiche Monastir
UKRAINE: DRUHA LIGA
11:00 Nyva Vinnytsya Livyi Bereg
UKRAINE: PREMIER LEAGUE
11:00 Rukh Lviv Minaj
14:00 Dyn. Kyiv Dnipro-1
16:30 FK Zorya Luhansk Kolos Kovalivka
URUGUAY: PRIMERA DIVISION - CLAUSURA
23:30 Nacional Rentistas
18:15 Liverpool M. Boston River
20:30 Cerrito Wanderers
13:15 Maldonado Montevideo City
USA: USL LEAGUE ONE
FT Forward Madison2 2Tucson
FT North Texas4 1New England II
UZBEKISTAN: SUPER LEAGUE
11:00 Sogdiana Pakhtakor
VENEZUELA: SEGUNDA DIVISION - PLAY OFFS
19:30 Fundacion AIFI Atletico La Cruz
19:30 Local Andina Urena
ZAMBIA: SUPER LEAGUE
11:00 Lusaka Dynamos Kafue Celtic
13:00 Indeni Konkola
13:00 Nkwazi Power Dynamos